5 rzeczy, których nauczyły nas Mistrzostwa Europy 2019

Za nami wspaniałe święto SWD – EURO 2019 w Krakowie! Co z nich zapamiętamy?

Moc w młodym pokoleniu jest silna!

Kolejny sukces (po finale Pucharu Galakty) naszej „wschodzącej gwiazdy” – Mikołaja Sikorskiego. Udało mu się zrobić 6:0 w GQ i jednocześnie wejść do top 32. Na gratulacje zasłużył również inny młody zawodnik Tomasz Domagalski (nie będący członkiem naszego teamu), który od dłuższego czasu wyróżnia się osiągnięciami, a na Euro udało mu się dotrzeć aż do top 8!

Polacy grają na europejskim poziomie!

Oprócz sukcesów naszej młodzieży warto nadmienić, że w top 32 zameldowało się aż jedenastu Polaków z czego 5 osób z Sith Order (na siedem biorących udział w turnieju). Do top 32 dostali się: Bartosz Ciborski, Ziemowit Skwara, Adrian Graboś, Daniel Gronowski, Witold Niedźwiedź, Piotr Molski, Krzysztof Jurek, Filip Idczak, Maciej Kmiotek, Mikołaj Sikorski i Tomasz Domagalski – GRATULUJEMY! Wielu z naszych osiągnęło bardzo dobre wyniki w GQ i swissie. Dlatego gratulacje należą się też: Grzegorzowi Jurczyszynowi za 6:0 w GQ, Piotrowi Molskiemu za pierwsze miejsce po eliminacjach w Day 1b. Naszemu Mistrzowi Danielowi Gronowskiemu również gratulujemy dostania się do ćwierćfinału oraz pokonania w swissie zeszłorocznego mistrza Europy. Dokonał tego również „Cibor” i to bez udziału Crime Lorda! Madz nie miał lekko ale i tak wyszedł z 5:2 do topki, a tam już dotarł aż do półfinału – udowadniając, że jest cały czas jednym z najlepszych graczy w Europie. Wierzymy jednak że tytuł mistrza Europy jeszcze trafi w Polskie ręce.

Top8 (zdjęcie od YourDestiny)

Hero Roboty są bardzo mocne ale Jabba jest mocniejszy!

Pomimo, że robociki pojawiły się w przytłaczającej przewadze liczebnej, to w finale spotkały się dwa decki: Jabba, Sentinel, Wat. Już wcześniej wiedzieliśmy, że Jabba na wsparciach jest bardzo silny. Desperate Measures co prawda może popsuć game plan tego decku, niszcząc Pięść Vadera, Megablastery czy Świtę, ale Hero Droidy nie mają dostępu do tak dobrej technologii! Mimo to uważamy, że meta jest zdrowa i nie potrzebuje żadnych errat – z Droidami, z Jaabbą, czy Reylo da się wygrać. Nie było za to wiele decków z Aphrą i Ewokami, ale raczej ze względu na preferencje większości graczy do Hero droidów. czy poznania sztuczek jakie miśki stosują.

Polskie „pierogi” poszły w świat!

Dzięki dwóm GQ i side eventom stosunkowo łatwo było zdobyć punkty, które wymieniano chętnie na spotglossy – dosyć wartościowe karty kolekcjonerskie. Na forach zawrzało od ilości ofert sprzedażowych promek, mat i innych akcesoriów do gry. My też, oczywiście, dołożyliśmy swoją cegiełkę, administrator na światowej miał co robić, a światowy rynek doznał szoku i w skutek zwiększonej podaży ceny asortymentu poszybowały one o 25-30% w dół. Wielu graczom wyjazd zwrócił się z nawiązką. Warto o tym wspomnieć, bo często to, co nas powstrzymuje od udziału w zagranicznych, dużych eventach to ekonomia. Bariera finansowa może być istotną przeszkodą przy wejściu w kompetetywną grę, ale jak widać takie eventy mogą się zwrócić nawet przy relatywnie słabszych wynikach, jednocześnie dając lepszym graczom szansę na dodatkowy dochód.

Spotglossy wyglądają fenomenalnie

Na Mistrzostwach Polski 2019 będzie potrzebna ochrona…

Jak to często bywa niestety i ta wspaniała impreza nie odbyła się bez kwasu… Chociaż określenie „kwas” jest chyba zbyt delikatne w stosunku do skandalicznego zachowania jednego z naszych krajanów. Kolega podczas rund eliminacyjnych zebrał kilka „warningów” od sędziów za dyskusje i kłótnie, ale to co niektórzy z nas zobaczyli NIGDY nie powinno mieć miejsca! Według relacji naocznych świadków tego zdarzenia: po nieudanym rzucie kośćmi ten zawodnik „rozpier….” karty i kości, po czym wstał i zaczął „napier…” krzesłem o podłogę… Swoim zachowaniem doprowadził przeciwniczkę do łez! TAK nasz „Krajowy Dżentelmen nr 1” zachował się w ten sposób wobec KOBIETY! Kolejny „achievment unlocked” dla tego Pana… W imieniu naszego zespołu oraz myślę, że całej Polskiej społeczności chcieliśmy dobitnie zaznaczyć że NIE ma naszej zgody na AGRESJĘ i PRZEMOC podczas turniejów oraz poza nimi. Reprezentujemy nasz kraj, a takie zachowanie przynosi wstyd na całą Europę! Oby ta dziewczyna, która się popłakała widząc ten wybuch agresji, nie zrezygnowała z grania w Star Wars Destiny, bo ta sytuacja mogła pozbawić ją poczucia bezpieczeństwa…

Pomimo tego jednego odosobnionego przypadku, który o dziwo nie zakończył się DQ czy innymi sankcjami dla zainteresowanego (chyba tylko dlatego, że to była ostatnia runda swissa i sędzia też się zląkł agresora) imprezę można uznać za udaną, a te nieprzyjemne wydarzenia będziemy mogli pewnie z czasem zatrzeć w naszej pamięci. Były też drobne niedociągnięcia organizacyjne i kłopoty z uzyskaniem informacji przed eventem, natomiast nie wpłynęło to negatywnie na przebieg imprezy.

Narzekanie to nasz sport narodowy ale naprawdę było SUPER! To było prawdziwe święto dla wszystkich graczy w Europie! Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w nim uczestniczyć.

Ekipa Sith Order

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s